Pentru clientul nostru, o renumita companie multinationala din industria bunurilor de larg consum, leoHR recruteaza:

R&D Specialist - Covasna

Responsabilitati:

  • Dezvolta noi produse si contribuie semnificativ la imbunatatirea proceselor, retetelor si specificatiilor existente;
  • Pune in practica proiectele de dezvoltare initiate de departamentul de marketing;
  • Realizeaza testele de laborator, in cooperare cu productia;
  • Impreuna cu departamentul de marketing stabileste profilul teoretic, organoleptic structural si functional al produselor cerute de piata si marketing;
  • Identifica impreuna cu managerul de fabrica posibile tehnologii ce sunt necesare sau bugeteaza investitia necesara in tehnologie;
  • Urmareste produsele pe perioada de valabilitate astfel incat acestea sa indeplineasca pe toata aceasta durata cerintele legale si cele impuse;
  • Se ocupa de etichetarea produselor pe care apoi le urmareste pe toata perioada de valabilitate;
  • Se informeaza permanent despre modificarile legislatiei in vigoare atat la nivel local cat si international;
  • Verifica si obtine aprobarile de la organele competente pentru toate produsele si testele;
  • Asigura o buna comunicare cu toate departamentele pentru toate aspectele executarii proiectului.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare/ master in stiinte, preferabil chimist sau tehnolog chimie alimentara;
  • Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara in industria alimentara;
  • Abilitati speciale de expertizare, meticulozitate stiintifica si tehnica
  • Cunostinte de legislatie, etichetare, HACCP
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel Avansat
  • Orientat către rezultate;
  • Disponibil pentru deplasari

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "R&D Specialist - Covasna". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active