Pentru clientul nostru, o companie multinationala de renume din industria FMCG, leoHR recruteaza:

Trade Marketing Supervisor - Bacau

Responsabilitati:

  • Achiziționarea de materiale pentru promoții de trade, evenimente, promoții naționale;
  • Analiza vânzărilor și pregătirea situațiilor pentru luarea deciziilor de trade și propunerea de proiecte;
  • Propunerea și implementarea de acțiuni de trade (promoții în magazine, acțiuni locale de creștere a vânzărilor);
  • Asigurarea succesului lansărilor și relansărilor de produse;
  • Coordonarea promoțiilor naționale: alocare logistică, pregătirea promoției din punct de vedere logistic cu agenția parteneră, comunicarea promoțiilor către echipele de vânzari și trade naționale;
  • Implementarea și supervizarea eficientă a promoțiilor și acțiunilor de trade alocate pe zona Hunedoara, Sibiu, Mures, Harghita, Covasna, Suceava, Iasi, Bacau, Neamt, Vaslui
  • Creșterea vizibilității produselor companiei în magazine prin poziționare corespunzătoare, materiale promoționale vizibile și eficiente împreună cu echipa de vânzări (ASS);
  • Furnizarea săptămânală și la sfârșitul promoției a rapoartelor de marketing, conform formularelor stabilite la începutul promoției;
  • Dezvoltarea echipei de vânzări a distribuitorului prin realizarea de traininguri de produs;
  • Susținerea echipei de vânzări din comerțul tradițional prin participarea la prezentările de produse noi și trainingurile de vânzări.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare economie si/sau marketing;
  • Experiență de minim 3 ani în coordonarea de proiecte de trade marketing (promoții, supervizare merchandising, programe de trade);
  • Experiență în activitatea de promoții și merchandising (reprezintă un avantaj);
  • Permis conducere categoria B;
  • Cunoștine PC (Word, Excel, Powerpoint, Outlook);
  • Limba Engleza - cel putin nivel mediu.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Trade Marketing Supervisor - Bacau". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active