Pentru clientul nostru, o companie multinationala din domeniul logistic, leoHR recruteaza:

Contabil Junior- Bucuresti

Responsabilitati:

  • Organizarea, coordonarea si controlul activitatilor financiar-contabile, potrivit conditiilor legale;
  • Mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii si indeplinirea la termen a obligatiilor fata de oricare dintre creditorii societatii;
  • Intocmirea situatiilor financiare, conform legislatiei in vigoare;
  • Mentinerea legaturii cu bancile si cu alte institutii financiare;
  • Monitorizarea derularii contractelor, din perspectiva încadrarii in bugetul estimat si raportarea eventualalelor abateri fata de acesta;
  • Participarea la inventarele anuale ale companiei din partea departamentului contabil pentru asigurarea desfasurarii riguroase a inventarierii;
  • Intocmirea tuturor declaratiilor si rapoartelor fiscale în termenele legale;
  • Introducerea in sistem a facturilor de marfa si de servicii de transport;
  • Inregistrarea extraselor de banca.

Cerinte:

  • Studii superioare economice;
  • Experienta pe o pozitie similara (minimum 3 ani);
  • Cunostinte si abilitati de operare PC: MS Office, programe de gestiune financiar-contabila;
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Abilităţi de organizare, sistematizare şi prioritizare;
  • Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscal;
  • Capacitate de asimilare şi procesare a informaţiilor;
  • Cunostinte de limba engleza nivel mediu.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Contabil - Bucuresti". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active