Pentru clientul sau, o companie multinationala din domeniul logistic, leoHR recruteaza :

Dispecer - Bucuresti

Responsabilitati:

  • Responsabil de organizarea eficienta a activitatii de transport, urmarind atingerea indicatorilor de performanta si respectand cerintele companiei si cerintele legale;
  • Responsabil de verificarea cursei de plecare si sosire conform normelor interne;
  • Responsabil de asigurarea livrarilor la ora planificata;
  • Urmareste in timp real respectarea orelor de descarcare, pozitia pe ruta, incidentele semnalate de sistemul GPS;
  • Responsabil de atingerea targetului ( consum, km planificati);
  • Optimizeaza planul de livrari;
  • Tine evidenta autorizatiilor specific;
  • Monitorizeaza, emite si transmite rapoarte periodice cu privire la activitatea departamentului Transporturi.

Cerinte:

  • Reprezinta un avantaj experienta in domeniul administrativ- logistic;
  • Cunostinte temeinice de legislatie transport;
  • Cunoasterea pachetului Microsoft Office, sisteme ERP;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Permis de conducere categoriile B,C, C-E, E constituie avantaj;
  • Atitudine orientata spre rezolvarea problemelor;
  • Aptitudini de comunicare, planificare si negociere;
  • Disponibilitate de a lucra in schimburi.

Beneficii oferite:

  • Oportunitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa  cu subiectul : "Dispecer - Bucuresti". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active