Pentru clientul sau, o companie de servicii financiare, leoHR recruteaza :

Economist - Bucuresti

Responsabilitati:

  • Verificare facturi furnizori si inregistrarea lor in contabilitate (sistem informatic Charisma)
  • Verificare deconturi angajati si si inregistrarea lor in contabilitate (sistem informatic Charisma)
  • Intocmire pontaj angajati, situatie bonuri de masa
  • Evidenta/inregistrare mijloace fixe/amortizare
  • Descarcare venituri/cheltuieli in avans
  • Componenta de sold/reconciliere lunara pentru anumite conturi contabile din balanta
  • Raportari statistice catre BNR/Institututul National de Statistica
  • Implicare in inchidere de luna / raportari catre grup
  • Implicare in procesul de audit (pentru activitatile dedicate)
  • Alte atributii financiar contabile uzuale
  • Raportari ad-hoc

Candidatul ideal:

  • Experienta pe un post similar 3-5 ani (experienta anterioara in banca sau institutie financiara nebancara reprezinta un plus)
  • Experienta de lucru cu un sistem informatic ERP (cunostintele de operare in programul Charisma constituie un avantaj)
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu/avansat
  • Experienta in lucrul cu pachetul Office, cunostinte avansate de Excel
  • Persoana muncitoare, isteata, bine organizata, apta sa invete repede, independenta
  • Persoana deschisa, adaptabila, corecta, serioasa, dedicata, responsabila
  • Capacitate buna de lucru in echipa si de integrare

Beneficii:

  • Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes
  • Pachet salarial atractiv + beneficii flexibile.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa recrutare@leoHR.ro cu subiectul: "Economist - Bucuresti". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active