Pentru clientul nostru, o companie multinationala de renume, leoHR recruteaza:

Business Developer B2B - Bucuresti

Responsabilitati:

  • Responsabil pentru relatia cu dealerii, coordoneaza activitatea de vanzare si promovare a produselor companiei cu scopul de a asigura o buna executie in piata, cresterea volumelor de vanzari si atingerea nivelului necesar de profitabilitate in zona stabilita, in concordanta cu politica de vanzari a companiei;
  • Dezvoltarea portofoliului de dealer;
  • Mentinerea unei relatii profesionale si activitati de account management;
  • Respectarea bugetului alocat si optimizarea/monitorizarea costurilor;
  • Desfasoara activitati de birou si teren -Travel – 50% din timp.

Candidatul ideal

  • Studii superioare;
  • Minim 5 ani experienta profesionala in vanzari;
  • Minim 2 - 3 ani intr-un post similar sau o pozitie de ASM / RSM / B2B Developer;
  • Cunostinte despre vanzarile de tip Key Accounts si Strategic Selling ;
  • Abilitati de prezentare si relationare;
  • Abilitati de vanzare si negociere;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Competente de management al oamenilor;
  • Experienta in domeniul proiectelor de constructii.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Business Developer B2B - Bucuresti". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.