Pentru clientul nostru, o renumita companie multinationala din domeniul constructiilor, leoHR recruteaza:

Responsabil Ofertare - Ploiesti

Responsabilitati:

  • Studierea documentatiei in vederea participarii la procedurile de licitatie;
  • Verificarea si analizarea calculelor aferente proiectului pe baza pieselor desenate, listelor de cantitati, specificatiilor si caietului de sarcini;
  • Solicitarea cererilor de oferta de la diferiti furnizori de materiale /echipamente si identificarea ofertelor optime de timp si pret;
  • Cand situatia o impune, estimarea costurilor privind manopera, materialele/, echipamentele necesare pentru pregatirea ofertei de pret;
  • Participarea la intalnirile cu clientii;
  • Identificarea posibilitatilor de optimizare a proiectelor, din considerente de timp si cost – oferte alternative;
  • Elaborarea propunerilor tehnice si financiare, actualizarea si transmiterea Clientului, pana la decizia finala (follow up);
  • Mentinerea contactului cu furnizorii de servicii, materiale/ echipamente;
  • Participarea la negocierea si pregatirea contractelor cu subantreprenorii;
  • Participarea la pregatirea si lansarea in executie a proiectelor;
  • Participarea in cadrul colectivului de urmarire si monitorizare a desfasurarii contractelor (situatii de lucrari, facturi etc);

Cerinte:

  • Studii superioare - Universitatea Tehnică de Construcţii – Facultatea de Inginerie (cu diplomă de licență);
  • Experienţă relevanta in pregatire oferte si/sau coordonare department Tehnico-Ofertare – minim 5 ani;
  • Cunoscator al programului Autocad, Microsoft Office, Doclib 38- poate fi considerat un avantaj;
  • Experienta relevanta in executie pe santier – cunostinte tehnice solide;
  • Cunoștințe limbi străine: engleză - nivel avansat;
  • Permis de conducere: categoria B;
  • Bune abilitati de comunicare.
  • Experienta in contracte de achizitie publica poate constitui un avantaj.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Responsabil Ofertare - Ploiesti". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.