Pentru clientul nostru, o companie multinationala din domeniul automotive, leoHR recruteaza :

Responsabil Calitate Furnizor - zona Mioveni

Responsabilitati:

  • Verifică testele inițiale și aprobă PPAP pentru furnizor în faza de dezvoltare și aprobă PPAP furnizor în viata serie;
  • Definește și gestionează controlul la recepție;
  • Este responsabil pentru gestionarea reclamațiilor la furnizor ;
  • Monitorizează performanța calitații furnizorului la nivel de fabrică;
  • Participă și realizează documente și aproba dosarul PPAP în caz de modificare produs / proces furnizor;
  • Stabilește și monitorizează planificarea anuală globală pentru audit furnizor.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice finalizate (Inginer calitate);
  • Experiență 1 an în domeniul calității (procedură, inspecția produselor) în industria automotive;
  • Cunoasterea desenului tehnic, utilizarea mijloacelor de masură și control;
  • Engleză (scris, vorbit) – avansat;
  • Buna cunoasterea a instrumentelor Word si Excel;
  • Abilități de planificare și organizare a operatiilor și activitatilor;
  • Atenție concentrată si distributivă.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Responsabil calitate furnizor". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active