Pentru clientul nostru, o renumita companie multinationala din domeniul FMCG, leoHR recruteaza :

Purchasing Manager – Otopeni, Ilfov

Obiectiv:

  • Coordonează procesul de achiziții pentru intreaga companie.

Responsabilitati:

  • Coordonează și controlează buna funcționare a departamentului de aprovizionare.
  • Cunoaște și aplică legislația specifică domeniului de activitate asigurându-se de îndeplinirea tuturor cerințelor legale în cadrul activităților desfasurate în departamentul coordonat.
  • Negociază convenții, contracte în numele societății cu terți furnizori de materiale și servicii
  • Este responsabil de pregătirea planului anual de aprovizionare .
  • Participă la selecționarea și aprobarea potențialilor furnizori împreună cu echipa HACCP.
  • Reevaluează anual furnizori acceptați și aprobă impreună cu echipa lista furnizorilor aprobați pentru perioada următoare.
  • Asigură si aprobă realizarea comenzilor către furnizorii de materiale și servicii în limita sumei aprobate.
  • Asigură obținerea polițelor de asigurare a materialelor transportate atât la import cât și la export.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare în domeniul economic
  • Experiență de muncă relevantă în FMCG;
  • Fluent în limba engleză;
  • Flexibilitate și abilități de lucru în echipă dar si de comunicare;
  • Gândire analitică, strategică și atitudine proactivă;
  • Persoana ambitioașa, dispusa să învețe și să dobândească noi competențe și cunoștințe;
  • Orientat spre rezultate.

Beneficii:

  • Laptop, telefon, masina de serviciu

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Purchasing Manager". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active