Pentru clientul nostru, o cunoscuta companie multinationala, leoHR recruteaza :

Responsabil Calitate Furnizor - Curtea de Arges

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii de control calitate furnizori prin impunerea Standardului de calitate, evaluarea si monitorizarea permanenta a acestora;
  • Analiza, monitorizarea si gestionarea reperelor neconforme prin reclamatii catre furnizori. Urmarirea inchiderii reclamatiilor si evaluarea eficacitatii actiuniilor corective;
  • Gestionarea planului de actiune cu furnizorii pe probleme de calitate;
  • Realizare inspectiei calitative (FSR) in AHP si a planurilor de control in SAP;
  • Efectuarea sau participarea la audituri la furnizor si dezvoltarea unui plan de actiuni daca este cazul;
  • Coordonarea echipei de control incoming;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare de profil tehnic;
  • Experienta minim 3 ani pe un post de managementul calitatii si/sau asigurarea calitatii furnizor la receptie;
  • Cunostinte 8D, Control plan, Visual management, FMEA, SPC, PPAP, (MSA si APQP constituie un avantaj)
  • Cunoasterea procesului de audit calitate furnizor;
  • Cunoasterea standardului ISO 9001
  • Cunostinte SAP si MS Office;
  • Cunostinte avansate de limba Engleza;
  • Gandire analitica si capacitate de sinteza;
  • Orientare spre client si rezultat;
  • Deschis la modalitatea de lucru in echipa.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Responsabil Calitate Furnizor - Curtea de Arges". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active