Pentru clientul nostru, o companie multinationala din domeniul automotive, leoHR recruteaza :

Manager Logistica - Craiova

Responsabilitati:

  • Gestioneaza problemele fabricii referitoare la livrarile catre client, de la furnizor, problemele legate de distributie si managementul materialelor
  • Ofera support in imbunatatirea si optimizarea sistemelor de depozitare;
  • Verifica periodic portalurile clientilor in vederea monitorizarii statusului activitatii inregistrate de client;
  • Identifica, evalueaza si implementeaza: Programari, fluxul informatiei si materialelor, secventare, mod de transport, reteaua de logistica si transport;
  • Realizeaza definirea si actualizarea ambalajuui de serie pentru fiecare produs pentru optimizarea transportului si manipularii;
  • Realizeaza planificarea productiei: elaborarea planului de incarcare al masinilor; cerinte de personal; sortare, planul de productie pe termen mediu si lung;
  • Monitorizeaza performanta a personalului subordonat, identificarea si implementarea trainingurilor necesare;

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul tehnic sau economic (preferabil in Managementul materialelor, achizitii sau controlul inventarului)
  • Experienta in conducere in domeniu sau pe o pozitie similara cel putin 5 ani,
  • Experienta minim 5 ani in domeniul materialelor, controlului inventarului sau achizitiilor intr-o companie internationala din automotive
  • Cunoastere practica a sistemelor MRP si Kanban.
  • Cunostinte specifice: SAP si cunoasterea pachetului Office
  • Limbi vorbite: Engleza nivel avansat iar Germana constituie un avantaj.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Manager Logistica - Craiova". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Lista joburi active