Pentru clientul nostru, o companie multinationala din domeniul automotive, leoHR recruteaza :

Software developer - Pitesti

Responsabilitati:

  • Dezvoltare și mentenanța aplicațiilor software inhouse ;
  • Cunoștinte programare (.net tehnologii recente (asp.net mvc, asp.core, winforms, php, java) ;
  • Mentenanța aplicatiilor critice din fabrică precum TCIS, Cutman, QAD, SAP ;
  • Mentenanța echipamentelor IT ;
  • Administrarea serverelor virtuale ;
  • Operarea sistemelor informaţionale din fabrică ;
  • Păstrarea informaţiilor „back-up” şi aplicaţiilor, conform directivelor interne ;
  • Asigura respectarea standardelor, politicilor si procedurilor IT ale companiei ;
  • Participa la activitățile manageriale ale fabricii ;
  • Raspunde de aspectele legale ale departamentului de IT: licențe corecte, derulari contracte ;
  • Pastrează toate informațiile legale accesibile și ăntotdeauna pregatite pentru control ;
  • Definește procedurile IT în fabrică și asigură respectarea procedurilor și politicilor companiei ;
  • Asigurarea functionalității programului de MFG, QAD, SAP;

Cerinte:

  • Cunoștințe limba engleza nivel mediu-avansat ;
  • Cunoștințe Excel - VBA – avansat ;
  • Cunoștințe programare (.net tehnologii recente asp.net mvc, asp.core, winforms, php, java) ;
  • Abilitatea de a lucra creativ și analitic într-un mediu dinamic ;
  • Comunicare permanentă cu ceilalți membrii ai echipei ;
  • Abilitatea de a soluționa cerințele departamentului ;
  • Capacitate de prioritizare ;
  • Abilitate de a lucra în echipă ;
  • Atenție sporită la detalii ;
  • Bine organizat ;

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Software developer - Pitesti". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Inginer Industrializare - Zona Mioveni

  • Consiliaza si valideaza alegerile in activitati precum:
    • Analiza si definirea necesarului de produse si procese;
    • Definirea specificatiilor tehnice;
    • Realizarea AMDEC ;
    • Selectarea furnizorilor;
    • Definirea documentatiei de proces;
  • Asigura:
    • Receptia si integrarea mijloacelor transferate;
    • Formarea de echipe locale;
    • Redactarea de instructiuni in post;
    • Introducerea in serie a noilor proiecte si punerea in practica a actiunilor necesare pentru a atinge obiectivele de performanta;
    • Optimizarea atelierului cu principiile LEAN.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 3 ani experienta in domeniu;
  • Capacitate de analiza, initiativa, spirit de echipa, capacitate de decizie, bun comunicator;
  • Cunoscator de engleza si/sau franceza nivel avansat;
  • Cunostinte solide Office;
  • Bun organizator.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Inginer Industrializare - Zona Mioveni". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Manager Logistica - Craiova

  • Gestioneaza problemele fabricii referitoare la livrarile catre client, de la furnizor, problemele legate de distributie si managementul materialelor
  • Ofera support in imbunatatirea si optimizarea sistemelor de depozitare;
  • Verifica periodic portalurile clientilor in vederea monitorizarii statusului activitatii inregistrate de client;
  • Identifica, evalueaza si implementeaza: Programari, fluxul informatiei si materialelor, secventare, mod de transport, reteaua de logistica si transport;
  • Realizeaza definirea si actualizarea ambalajuui de serie pentru fiecare produs pentru optimizarea transportului si manipularii;
  • Realizeaza planificarea productiei: elaborarea planului de incarcare al masinilor; cerinte de personal; sortare, planul de productie pe termen mediu si lung;
  • Monitorizeaza performanta a personalului subordonat, identificarea si implementarea trainingurilor necesare;

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul tehnic sau economic (preferabil in Managementul materialelor, achizitii sau controlul inventarului)
  • Experienta in conducere in domeniu sau pe o pozitie similara cel putin 5 ani,
  • Experienta minim 5 ani in domeniul materialelor, controlului inventarului sau achizitiilor intr-o companie internationala din automotive
  • Cunoastere practica a sistemelor MRP si Kanban.
  • Cunostinte specifice: SAP si cunoasterea pachetului Office
  • Limbi vorbite: Engleza nivel avansat iar Germana constituie un avantaj.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau la  cu subiectul: "Manager Logistica - Craiova". Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insă doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

Subcategorii

Lista joburi active